Deze website draagt het AnySurferlabel, een Belgisch kwaliteitslabel voor toegankelijke websites. Meer informatie vindt u op www.anysurfer.be.
| Kinderen, jeugd & familie | Onderwijs, werkgelegenheid & opleiding | Evenementen, cultuur, sport & recreatie | Geschiedenis & folklore | Stedelijke ontwikkeling & huisvesting | Milieu & reinheid |
| Wijkcontracten | Sociaal aspect & gezondheid | Openbare werken & mobiliteit | Preventie & veiligheid | Inspraak & burgerschap | Handel, economie & financiën | Europa & internationaal |
De marathon van Brussel hoort volgens de populaire newsletter en website www.runabroad.com tot de '101 races to run before you die'. Vooral het prachtige parkoers met aankomst in het centrum van de stad en het grote aantal deelnemers (meer dan 2.000) maken van de Brussels Marathon een adembenemend spektakel. Bovendien is er nog een randprogramma met loopafstanden voor jong en oud: Mini-Marathon van 4 km, een Ladies Run van 4 km, een Kids Run van 1 km en een halve marathon.
Het parkoers van de marathon van Brussel en de andere loopwedstrijden gaat door het centrum van de stad. Alle wedstrijden komen aan op de Grote Markt. Tussen 8u30 en 14u worden de straten op het parkoers afgesloten voor het verkeer. De marathon (42,195 km) volgt volgend parkoers:
De Brussels Marathon gaat ook hand in hand met cultuur. Tijdens het weekend van de marathon vindt in Brussel het cultuurfestival BRXLBRAVO plaats. Het festival groet de marathon met 60 dansers die zich als een zwerm vogels rond de finishlijn bewegen.
Vooraf inschrijven voor de Brussels Marathon kan enkel nog bij JoggingPlus in Brussel, Gosselies, Rocourt of Louvain-La-Neuve (tot 1 oktober 2009). Op 2, 3 en 4 oktober kunnen deelnemers nog ter plaatse inschrijven op de Marathon Expo in de Koninklijke Militaire School (Hobbemastraat, 1000 Brussel) [kaart]. Meer info over de inschrijvingen en het volledige programma in de agenda.
OP DE AGENDA : Sport. Brussels Marathon & Half Marathon 2012