Deze website draagt het AnySurferlabel, een Belgisch kwaliteitslabel voor toegankelijke websites. Meer informatie vindt u op www.anysurfer.be.

Meteen naar de tekst springen
Onthaal | Sitemap | Van A tot Z | Opzoeking

U bent hier: Index  >  Stad Brussel  >  Gemeentelijke actualiteit  >  Actualiteiten 2010  >  Februari 2010  >  Nieuwe lokalen kleuterschool Adolphe Max ingehuldigd
Februari 2010

Nieuwe lokalen kleuterschool Adolphe Max ingehuldigd

De nieuwe lokalen van de Franstalige kleuterschool Adolphe Max zijn open sinds donderdag 4 februari 2010. Het project past binnen het investeringsplan in schoolgebouwen van de Stad Brussel.

   

De Adolphe Maxschool is een kleuterschool van het Franstalig onderwijs van de Stad Brussel. De school hoort bij het complex Adolphe Max, dat ook een lagere en middelbare school omvat. Het project voor de kleuterschool maakt deel uit van een groter plan voor de volledige herinrichting van het complex.

Geschiedenis kleuterschool

De kleuterschool Adolphe Max werd opgericht in 1926. Het eerste gebouw was een paviljoen uit 1914 aan de Clovislaan 42. In de jaren 70 werd een 2de vestiging geopend in 2 herenhuizen aan de Clovislaan 29 en 31. Maar ook die lokalen werden intussen te klein voor het grote aantal leerlingen.

Nieuwe lokalen

De departementen Stedenbouw, Financiën en Openbaar Onderwijs van de Stad Brussel werkten samen aan een nieuwbouw voor de kleuterschool. Het project (2006-2010) neemt 2 terreinen in beslag:

Gebouw aan de Keizer Karelstraat 25

Constructie van een nieuw gebouw met (800 m2) [kaart]:

  • 4 klassen
  • 1 speelzaal
  • 1 speelplaats
  • 1 oppaslokaal

Gebouw aan de Clovislaan 42

Afbraak paviljoen en constructie van een nieuw gebouw met (2.200 m2) [kaart]:

  • 8 klassen
  • 1 speelplaats
  • 1 overdekte speelplaats (400 m2)
  • 1 refter
  • 1 lokaal voor de siësta

Het project kostte in totaal 5.600.000 euro. Er worden 250 leerlingen ontvangen, verspreid over 12 klassen. De herenhuizen kregen een renovatie en dienen nu als transitscholen (voor leerlingen die tijdelijk moeten verhuizen door infrastructuurwerken).


Praktische informatie

Openbaar onderwijs
Info-scholen
Telefoon 1 : 02 279 39 31
http://www.brunette.brucity.be/cf/CHOmenuN.cfm
Telefoon open : van 9u tot 12u en van 14u tot 16u.

noodgevallen    |     wachtdienst    |     dienstinfo    |     vacatures    |     verhuur vastgoed    |     aanbestedingen
Nieuw venster met de credits van de website. Deze pagina voldoet niet aan de AnySurfer richtlijnen.
Grote Markt
1000 Brussel
Anspachlaan 6
1000 Brussel
Algemeen telefoonnummer
+32(0)22792211
AnySurfer, Belgisch kwaliteitslabel voor toegankelijke websites
Site gemaakt en gehost door GIAL.
Deze website draagt het AnySurferlabel, een Belgisch kwaliteitslabel
voor toegankelijke websites. Meer informatie vindt u op www.anysurfer.be.