Deze website draagt het AnySurferlabel, een Belgisch kwaliteitslabel voor toegankelijke websites. Meer informatie vindt u op www.anysurfer.be.
| Kinderen, jeugd & familie | Onderwijs, werkgelegenheid & opleiding | Evenementen, cultuur, sport & recreatie | Geschiedenis & folklore | Stedelijke ontwikkeling & huisvesting | Milieu & reinheid |
| Wijkcontracten | Sociaal aspect & gezondheid | Openbare werken & mobiliteit | Preventie & veiligheid | Inspraak & burgerschap | Handel, economie & financiën | Europa & internationaal |
Het Victor Horta Instituut maakt samen met de architectuurafdeling van La Cambre sinds september 2009 deel uit van de ULB (Université Libre de Bruxelles). Het project Esquisse Commune viert in 2010 niet enkel die nieuwe start maar ook het 175-jarig bestaan van de ULB.
Esquisse Commune is al sinds 1984 een traditie aan het Victor Horta Instituut. Een week lang verhuist het Instituut naar een symbolische plek in Brussel om er een echt stadslaboratorium op te richten met conferenties, uitwisselingen, debatten, architecturale creaties en een tentoonstelling. In 2010 is de Kunstberg [kaart] de plaats van afspraak.
De eindcreaties zijn 15 structuren met identieke afmetingen, tussen elke zuil van de Koninklijke Bibliotheek op de Kunstberg. In elke structuur moet een kamer gemaakt worden waarbij licht en hout centraal staan. Het thema is 'Rear Window', naar de film van Alfred Hitchcock. Dit jaar blijven de installaties uitzonderlijk langer staan, tot 10 mei 2010, om zo deel uit te maken van de Nacht van de Verlichting op vrijdag 7 mei 2010.
De Nacht van de Verlichting is het slotfeest van de 175ste verjaardag van de ULB (Université Libre de Bruxelles) en de 40ste verjaardag van de VUB (Vrije Universiteit Brussel). De Nacht van de Verlichting vindt op 7 mei plaats tussen de Grote Markt [kaart] en het Paleizenplein [kaart]. Op het programma:
Studenten van het Victor Horta Instituut, La Cambre en de Erasmushogeschool Brussel stellen tijdens de Nacht van de Verlichting ook de winnende installatie van een wedstrijd rond licht voor op de Kunstberg. Die installatie is van Alessandro Pontara. Het werk van Pontara heet 'Plug in seat' en bestaat uit blokken die oplichten wanneer je er op gaat zitten.