Dit evenement is al voorbij
Op de Internationale Dag voor de Uitbanning van Geweld tegen Vrouwen organiseert de Stad Brussel een nieuwe bewustmakingsactie onder de naam 'Ingrijpen voor het te laat is!' aan het Europakruispunt.
Portretten van vrouwenmoordenaars
Tachtig portretten van vrouwenmoordenaars worden er tentoongesteld. Bij elk portret staat vermeld waar en hoe de dader zijn partner doodde.
Dit initiatief wil de verantwoordelijkheid weer bij de daders leggen, komaf maken met het idee van het 'passioneel drama' of 'losse nieuwsfeit' en ons wijzen op een harde realiteit: sinds 2017 zijn in Belgiƫ 254 vrouwen vermoord door hun partner, ex-partner of een man uit hun omgeving.
Hoewel tal van verenigingen al onmisbare steun bieden aan slachtoffers, zet deze actie vooral een ander cruciaal aspect in de kijker: werken met mannen die geweld pleegden om recidive te voorkomen en doorbreken van toxische mannelijkheid die tot vrouwenmoord leidt.
Lezing "Agir avant le pire"
De dag voordien, op maandag 24 november, vindt er ook een lezing plaats in het Stadhuis van Brussel:
Lezing 'Agir avant le Pire. Briser le continuum des violences sexistes'











